fbpx
Затвори

Пребарувај

Shoreditch

Оваа населба во Лондон е позната по својата „хипстерификација” и ја оживуваат неговите реномирани уметници, модни зависници и ноќни бувови. Некогаш дом на раните претстави на Шекспир, овој кварт сега е полн со улична храна, графити, земјоделски пазари и кул дуќани.

Инспирирани од оваа фанки кварт, овие рамки доаѓаат во пет бои и се одликуваат со мазна, заоблена форма.

Williamsburg

Населбата Вилијамсбург во Бруклин е секогаш раздвижена со најновата уметност, музика и мода и е позната по својата жива популација и фабрики за намена.

Достапни во пет бои, овие заоблени рамки се наш почит кон овој хипстерски центар, што ви ја дава истата структурирана, но опуштена атмосфера како овој уметнички, индустриски дел на градот Њујорк.

Kreuzberg

Тешко е да не се заљубиш во Кројцберг. Оваа централна населба во Берлин е позната по своите живописни паркови, уметнички продавници за штедење, панк-музичка сцена и прекрасен канал. Нашата инспирација ја најдовме во тоа како културата на Кројцберг ја спротивставува културата низ остатокот од Берлин и неговата млада, разновидна популација.

Достапни во четири бои, овие квадратни рамки создаваат составен изглед, кој сепак е младешки дух на Кројцберг.

Back to Top
Продуктот е додаден во кошничката