fbpx
Затвори

Пребарувај

ЗОШТО ОЧИЛА ЗА ЕКРАН?

Ние живееме целосно опкружени со екрани, поминувајќи во просек скоро девет часа на ден, пред дигитални уреди. Сите овие уреди емитуваат сина светлина, а кога нашите очи не се заштитени од ова прекумерно изложување, светлината може да биде штетна.

Потенцијални несакани ефекти се:

Напрегање на очите и суви очи
Нарушување на сонот, тешко заспивање и несоница

Главоболки, мигрени и вртоглавици

Општ ментален и физички замор

КАКО ФУНКЦИОНИРААТ?

Леќите на Barner имаат специјално изработена обвивка за луѓе кои поминуваат многу време во затворени простории и се изложени на сино-виолетова и ЛЕД-светлина од дигитални уреди како што се: компјутери, паметни телефони, телевизори и таблети.

Нашите високо квалитетни CR39 органски леќи блокираат 100% од сината светлина на 400nm и 40% од Сината светлина на спектар од 430nm – 450nm.

ПРИДОБИВКИ

Од подобрување на вашиот сон, до зголемување на вашиот фокус, придобивките од очилата со заштита од сино-виолетова светлина Barner драстично ќе го подобрат вашиот квалитет на живот.

Изгледајте кул каде и да одите

Намалете го притисокот и напрегањето на очите
Подобрете го вашиот сон
Подобрете ја вашата општа состојба

СОВРШЕНА ЗАШТИТА

Заштитните леќи на нашите очила се обложени со ултра тенки слоеви кои ги имаат следниве карактеристики:
Отпорни на гребење

Не задржуваат прашина
Анти-статички

Не задржуваат капки вода
Хидрофобна

Лесно се чистат

СТИЛСКИ ДИЗАЈН

Дизајнот, удобноста, флексибилноста и малата тежина на очилата Barner ги прави совршен избор за да ги заштитите очите од сина светлина.

Back to Top
Продуктот е додаден во кошничката